AlgoLiga zgodnie ze swoim założeniem ma być serią konkursów programistycznych organizowanych przez cały rok. Osiągnięcie tego celu wymaga dużego nakładu pracy, z którym założyciele AlgoLigi nie poradzą sobie sami. W związku z powyższym zachęcamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tworzeniu zadań programistycznych do kolejnych rund. Dla przyszłych autorów zadań przygotowaliśmy poradnik młodego Problem Settera.

Pamiętajcie, przyszłość AlgoLigi zależy od Was! :-)

Jeżeli chcesz być informowany o przyszłych rundach AlgoLigi wyślij dowolnego maila na adres:
ogloszenia+subscribe (na) algoliga.pl

Sponsorzy:
Wydawnictwo Helion MATH.EDU.PL

2016-06-26 20:04:00 Wyniki 28 rundy AlgoLigi by Adam Bąk

Dobiegła końca druga runda w tym sezonie. Mateusz Radecki jako jedyny rozwiązał wszystkie 12 zadań, na co wystarczyło mu niecałe 8 godzin! Po emocjonującej walce kolejne miejsca wywalczyli Mariusz Śliwiński (10 zadań) i Maciej Biernaczyk (9 zadań). Co ciekawe Rafał Kilar drugi raz z rzędu znalazł się na czwartym miejscu jedynie ze względu na różnicę czasową.

Dziękujemy wszystkim za walkę, a zwycięzcom szczerze gratulujemy.

Serdeczne podziękowania należą się Bartkowi Karaskowi za przygotowanie tak wielu ciekawych i wymagających zadań.

Do zobaczenia niebawem!

UPDATE: Na forum Algoligi można już znaleźć omówienia zadań.

2016-06-20 19:00:00 28 runda AlgoLigi by Adam Bąk

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej rundzie AlgoLigi 2016. Zaczynamy już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00. Autorem wszystkich zadań w tej rundzie jest Bartek Karasek.

Będzie ciekawie!

2016-05-02 11:59:38 Wyniki 27. rundy AlgoLigi by Witold Długosz
Gratulujemy zwycięzcy Karolowi Waszczukowi, który rozwiązał 9 zadań oraz zdobywcom kolejnych miejsc: Arkadiuszowi Nowaczyńskiemu (8) oraz anonymousowi (7). Jedynie z gorszym czasem na czwartym miejscu uplasował się Rafał Kilar.
Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom, których liczba przekroczyła pięćdziesiątkę.
Na forum Algoligi można znaleźć omówienia zadań, w tym najtrudniejszego, jak się okazało, "Systemu opłat drogowych".

2016-04-26 19:00:00 AlgoLiga 2016 by Maciej Boniecki

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pierwszej rundzie AlgoLigi 2016, która to rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00. Autorem wszystkich zadań w tej rundzie jest Witold Długosz.

Do zobaczenia w weekend!

2015-12-31 10:39:07 Zakończenie AlgoLigi 2015 by Maciej Boniecki

Co prawda oficjalny ranking na SPOJu dalej nie działa, ale udało nam się wygenerować alternatywny.

Ostateczny ranking 6 rundy AlgoLigi 2015 jak i całego sezonu

Zwycięzcą szóstej rundy został Mateusz Radecki, który jako jedyny rozwiązał wszystkie zadania przygotowane przez Marcina i Mariusza. Zaraz za nim na podium uplasowali się Maciej Hołubowicz i Mateusz Puczel, obydwaj rozwiązali po 12 zadań. Cała trójka plus szczęściarz, którym w tej rundzie został Ikeban, otrzymuje nagrody ufundowane przez naszych sponsorów portal Math.edu.pl i wydawnictwo Helion.

Nadszedł też czas na podsumowanie całego sezonu i wyłonienie zwycięzców zestawów Raspberry Pi. Zwycięzcą AlgoLigi 2015 został Maciej Hołubowicz, który przez 6 rund rozwiązał równo 60 zadań, tyle samo ile zdobywca drugiego miejsca Mateusz Puczel. O wygranej zadecydował lepszy czas Maćka. Na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Radecki z 52 zadaniami. Całej trójce składamy serdeczne gratulacje, zestawy Raspberry Pi są Wasze!

Wszystkich nagrodzonych prosimy o postępowanie zgodnie z naszym poradnikiem.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

2015-12-27 20:02:04 Wyniki 26 rundy AlgoLigi by Maciej Boniecki

Ostatnia runda AlgoLigi 2015 dobiegła końca. Niestety ze względu na dalej nierozwiązane problemy z rankigiem, wyniki rundy zostaną podane najwcześniej jutro. Przepraszamy za utrudnienia.

2015-12-26 12:51:37 Problemy z rankingiem by Maciej Boniecki
Witajcie, niestety SPOJ znowu ma problemy z generowaniem rankingu. Do jutra postaramy się przygotować alternatywny ranking zawodów. Wesołych Świąt :)

2015-11-08 20:07:58 Przedostatnia runda sezonu 2015 zakończona by Maciej Boniecki

5 runda AlgoLigi 2015 dobiegła końca. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Radecki, który najszybciej rozwiązał pełen zestaw zadań. Na kolejnych miejscach podium, również z kompletem zadań, znaleźli się Maciej Hołubowicz oraz Grzegorz Adamski. Cała trójka zostaje nagrodzona książkami ufundowanymi przez naszych sponsorów portal Math.edu.pl i wydawnictwo Helion. Oprócz zwycięzców nagroda wędruje też do szczęściarza, którym w tej rundzie został ... Mateusz Puczel. Wszystkich nagrodzonych prosimy o zastosowanie się do naszego poradnika.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Witoldowi Długoszowi, z którym miałem przyjemność współorganizować tę rundę oraz Adamowi Bąkowi, który bardzo pomógł nam w testowaniu zadań. Na forum pojawiła się już pierwsza część omówienia zadań, zachęcamy do dzielenia się z nami wszelkimi uwagami.

Do zobaczenia pod koniec grudnia na ostatniej rundzie AlgoLigi 2015, którą organizować będą, jak co grudzień ;) Marcin Kasprowicz i Mariusz Śliwiński!

2015-08-30 20:00:00 4! runda minęła! by Piotr Ką…kol

A na podium kolejno Mateusz Radecki, Maciej Hołubowicz oraz Mateusz Puczel. Każdemu gratulujemy wysokiego wyniku i zapraszamy po odbiór nagrody. Szczęściarzem jest tym razem... <chwila napięcia> użytkownik "django". Wszystkich wymienionych prosimy o kontakt po zapoznaniu się z naszym poradnikiem.

Dziękujemy Bartkowi Karaskowi oraz Arkadiuszowi Nowaczyńskiemu za przygotowanie tylu pobudzających zadań! Bez nich runda nie mogłaby się odbyć. Podziękowania należą się również wydawnictwu Helion oraz portalowi Math.edu.pl, którzy dodają naszym zawodom smaczku sponsorując nagrody dla zwycięzców.

Kończąc, zapraszamy na nasze forum, gdzie pojawią się omówienia zadań, no i oczywiście widzimy się na następnej rundzie!

© Spoj.com. All Rights Reserved. Spoj uses Sphere Engine™ © by Sphere Research Labs.