Problem hidden
|This problem was hidden by Editorial Board member probably because it has incorrect language|version or invalid test data, or description of the problem is not clear.|

AL_24_02 - Koty

Jaś ma dwa koty. Koty te się wzajemnie nie lubią i są niesamowicie o siebie zazdrosne. Jaś stara się być sprawiedliwym panem dla swych kotów, dlatego zawsze oba koty głaszcze tyle samo razy, raz jednego kota, raz drugiego kota. Ostatnio jednak zrozumiał, że sposób w jaki głaszcze swoje koty wcale nie jest do końca sprawiedliwy. Gdy pogłaskał najpierw kota pierwszego, a następnie kota drugiego zorientował się, że przecież zaczynał od kota pierwszego, więc nie jest to sprawiedliwe względem drugiego kota. Postanowił więc wykonać tą samą sekwencję głaskań lecz tym razem zaczynając od drugiego kota. Gdy to zrobił znów zorientował się, że cała sekwencja którą wykonał do tej pory składająca się z głaskań kolejno kota pierwszego, drugiego, drugiego i pierwszego też nie jest sprawiedliwa, bo rozpoczęła się od głaskania kota pierwszego. Postanowił więc Jaś całą tą sekwencję powtórzyć zaczynając od kota drugiego. Po kilku godzinach wykonywania na przemian kolejnych sekwencji głaskań Jaś zrozumiał, że już do końca życia będzie głaskał swoje koty. Postanowił więc umilić sobie to zajęcie i zaczął liczyć ile razy którego kota pogłaskał. Po dojściu do kilku miliardów zaczął się w tym gubić, poprosił więc Ciebie byś napisał dla niego program, który dla danej liczby n przedstawiającej ilość głaskań jaką do tej pory Jaś wykonał wypisze kolejno ile razy pierwszy kot został pogłaskany, a ile razy drugi.

Wejście

W pierwszej linii wejścia znajduje się liczba zapytań t (1 ≤ t ≤ 106).

W każdej z kolejnych t linii znajduje się jedna liczba n (1 ≤ n ≤ 1018).

Wyjście

Dla każdego zapytania wypisz dwie liczby oddzielone spacją. Pierwsza liczba ma przedstawiać ile razy pogłaskany został pierwszy kot, druga liczba, ile razy pogłaskany został drugi kot.

Przykład

Wejście:
1
15

Wyjście:
7 8
Wyjaśnienie dla przykładu:
Niech 1 oznacza pogłaskanie pierwszego kota, a 2 pogłaskanie drugiego kota. Sekwencja 15 głaskań wygląda następująco:
122121122112122
Zawiera 7 jedynek i 8 dwójek.

Dodane przez:Bartek
Data dodania:2015-08-26
Limit czasu wykonania programu:1s
Limit długości kodu źródłowego50000B
Limit pamięci:1536MB
Cluster: Cube (Intel G860)
Języki programowania:All except: ASM64 GOSU JS-MONKEY

ukryj komentarze
2015-08-29 12:31:42 Bartek
"Postanowił więc Jaś całą tą sekwencję powtórzyć zaczynając od kota drugiego"
Jaś za każdym razem powtarza (zaczynając od drugiego kota) całą sekwencję głaskań którą do tej pory wykonał, nie sekwencję czterech głaskań.
2015-08-29 12:23:07 Daniel Klimowicz
OK

Ostatnio edytowany: 2015-08-29 12:36:04
© Spoj.com. All Rights Reserved. Spoj uses Sphere Engine™ © by Sphere Research Labs.