Problem hidden
|This problem was hidden by Editorial Board member probably because it has incorrect language|version or invalid test data, or description of the problem is not clear.|

AL_31_10 - Nadaktywna litera

Nadaktywna litera

Mały Jasiu dzisiaj był bardzo nadaktywny na zajęciach lekcyjnych, mówił więcej niż każdy z pozostałych uczniów, i to zawsze nie na temat. Pani postanowiła ukarać go dodatkową pracą domową. Dostał tekst, w którym musi sprawdzić, czy w każdym zdaniu pewna litera alfabetu, zdefiniowana jako nadaktywna, występuję więcej niż dwa razy od każdej z pozostałych liter alfabetu. Na tak zadaną pracę domową, jest jeden prosty i szybki sposób. Całą pracę należy zlecić maszynie liczącej.

Wejście
Na wejściu znajduje się tekst złożony z małych i dużych liter alfabetu łacińskiego oraz znaków przecinka i kropki, w którym znajdują się zdania. Każde zdanie składa się z co najmniej jednego słowa i zakończone jest znakiem kropki. Słowa w zdaniu oddzielone są od siebie znakiem spacji lub znakiem końca linii, przecinek nie należy do słowa. Rozmiar plików wejściowych nie przekracza 1 MB.

Wyjście
Na wyjściu, dla każdego zdania, w osobnym wierszu należy podać jego numer porządkowy w tekście, po czym wstawić znak myślnika, a następnie albo wypisać małą literę alfabetu, jeśli w zdaniu tym litera ta jest nadaktywna, albo wypisać słowo BRAK, gdy w zdaniu nie występuje litera nadaktywna.

Przykład

Wejście
Ala ma kota, ale kot nie ma Ali.
Mama i tata. O.
Jesli ktos komus cos, a ten nigdy nikomu nic, to po co.

Wyjście
1 - a
2 - BRAK
3 - o
4 - BRAK


Dodane przez:Mariusz Śliwiński
Data dodania:2017-01-06
Limit czasu wykonania programu:1s
Limit długości kodu źródłowego50000B
Limit pamięci:1536MB
Cluster: Cube (Intel G860)
Języki programowania:All except: ASM64 GOSU
Pochodzenie:ALGOLIGA

ukryj komentarze
2017-01-08 17:42:46 Mariusz ¦liwiñski
@tomektomek - odsyłam do zapoznania się z porównywaniem różnicowym i ilorazowym.


2017-01-08 17:13:56
wiecej niz dwa razy wiecej czy wiecej niz dwa razy? bo po analizie danych wejsiowych i wyslaniu programu wywnioskowalem, ze powinno byc napisane wiecej niz dwa razy wiecej, bo to oznacza ponad dwokrotnosc a wiecej niz dwa razy - o 2 sztuki wiecej. Pozdrawiam
© Spoj.com. All Rights Reserved. Spoj uses Sphere Engine™ © by Sphere Research Labs.